Hurtownia bielizny Yorik

Tel. 519 135 252, Tel: +48 34 362 84 35

O nas

Firma Yorik zajmuje się importem oraz sprzedażą, wysokiej jakości bielizny damskiej i męskiej, a także wszelkiego rodzaju akcesoriów uzupełniających elegancką konfekcję damską. Obecnie jest sporym przedsiębiorstwem które swoim działaniem obejmuje Polskę oraz kraje sąsiednie, w tym Ukrainę, Czechy, Słowację, Niemcy, Rosję, Litwę oraz Węgry. Na terenie Polski współpracuje z kilkoma ogólnopolskimi sieciami handlowymi w tym Auchan, Leclerc, Adesso oraz Carrefour. 

    Początki Firmy, sięgają 1990 roku. Zakłada ją Robert Popławski, obecny Prezes. Zaczyna od importu niewielkich ilości bielizny, którą kupuje w południowej Europie. Dostarcza ją lokalnym kupcom. Swoim uporem, pracowitością, rozwija firmę, generuje coraz większe zyski, co pozwala, w drugiej połowie lat 90-tych, na wynajem pierwszego lokalu pod hurtownię - w Częstochowie. Firma zatrudnia wówczas 12 osób.

W roku 1998 firma przekształca się w spółkę, przyłączają się wspólnicy. Razem rozwijają firmę. Po analizie kosztów wspólnie dochodzą do wniosku, że chcąc skutecznie konkurować, trzeba dążyć do obniżenia kosztów. Jako jedną z dróg wskazują na bezpośrednią współpracę z fabrykami w Chinach. Poszukują firm i wkrótce realizują pierwsze kontrakty z tamtejszym fabrykami – producentami bielizny damskiej oraz męskiej. W krótkim czasie Yorik staje się lokalnym liderem w hurtowym handlu bielizną. W tym czasie firma, stawia na wysoko wykwalifikowany personel, zatrudnia ponad 50 pracowników, dzięki temu umacnia swoją pozycję na rynku. Firma szybko zwiększa obroty, jest postrzegana jako pewny i stabilny dostawca, staje się kontrahentem dla coraz większych odbiorców. Wraz z tym rosną jednak wymagania stawiane firmie. Yorik już jest na tyle dużym odbiorcą w Chinach że może rozpocząć kreowanie własnych marek. Zacieśniona zostaje współpraca z chińskimi producentami i powstają marki: Desu, Desu Exclusive, Spach. To posunięcie jest idealne. W krótkim okresie czasu, firma przechodzi intensywny rozwój i ekspansję na rynku polskim. W 2001 roku rowija siedzibę oraz magazyny w Częstochowie, a na przełomie lat 2001-2003 powstają kolejno punkty handlowe w największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku. Od początku powstania, firma Yorik, dbając o najbardziej wymagających klientów wykreowała własne marki które stały się ogromnym atutem: Desu, Spach, Desu Exclusive, Vikers oraz od 2015 roku Intimidao.

1 maja 2004 roku Polska przystępuje do Unii Europejskiej, znika wiele barier w handlu a przed polskimi przedsiębiorstwami otwiera ogromne możliwości ekspansji na rynek europejski. Yorik jest jedną z firm która postanawia na tym skorzystać. Tworzy strategię ekspansji na sąsiednie kraje i sukcesywnie zwiększa sprzedaż bielizny w takich krajach jak: Ukraina, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja, Litwa oraz Węgry.

 
Osiągnięcia na polskim rynku

 Stawiamy na jakość oferowanych przez nas produktów, ciekawe wzornictwo jak również atrakcyjne ceny. Gwarancją tej jakości są wyróżnienia, nagrody i osiągnięcia zdobyte na arenie krajowej. 
 
 W 2007 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Polski Sukces". Zostaliśmy również przyjęci przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości do grona członków prestiżowego Klubu Integracji Europejskiej.
W 2008 roku mieliśmy zaszczyt być wyróżnieni przez Krajową Izbę Gospodarczą certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play" przyznawanym firmom, które w swej działalności kierują się uczciwością, rzetelnością i lojalnością, nie obawiają się trudnych i skomplikowanych zleceń oraz potrafią usatysfakcjonować najbardziej wymagających klientów.
 
Działalność sportowa
 
   Jako firma nie skupiamy się wyłącznie na działalności gospodarczej. Równie ważny jest dla nas wkład w rozwój wielu dziedzin sportowych. Dzięki naszej pomocy, wspierane przez nas drużyny piłki nożnej i piłki halowej zdobywają czołowe miejsca w wielu turniejach i mistrzostwach.
 
Byliśmy sponsorem klubu żużlowego CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.  
Od 2005 roku firma Yorik sponsorowała drużynę piłkarską LKS Pająk-Wąsosz. W tym okresie czasu drużyna awansowała z B-klasy do klasy okręgowej (V-liga).
 
Jesteśmy również dumni z faktu że byliśmy sponsorem jednego z czołowych żużlowców jakim jest drużynowy mistrz świata, indywidualny mistrz Norwegii a także indywidualny oraz drużynowy mistrz Polski Rune Holta i tym samym pomagaliśmy mu w osiąganiu kolejnych sukcesów.